Poezi per zemren tinder dating site

Larg kemi qelluar shume shume kilometra por shpresoj qe zemrat tona sjan as me milometra. Pse xhdo nat, une qaj pr ty Emrin tnd prnat e prmendi. Pse ndodhi aj djali t jet ne zemrn time, kur do t m hiqen mua kto kujtime..?? Nuk e disha se do t ndodh kjo pun,por pse mu shtau edhe nj mrzi..??

Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten... Shko jeto larg meje edhe pse te dua Un sisha per ty dhe ti sishe per mua.. Por me beso mua qe per ty e jap jeten Edhe pse je larg asgje sme pengon LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon Tri lule ti dhurova ato prej zemres Ti dergova Tparen per shoqri dyten Per dashuri e treta te mbet kujtim Per xhelozi Me kujtime mos me mashtro eja te une Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj Syt per ty do ti qerroj Ty te dua Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua Per bese sa qe nuk beson qka me te Than kur zemra ime vetem ty te done Pse qe te dua kur ti sme do dhe une Nje jete me ty dua te qendroj ne syte E tu shofe trishtimin ne lotet e mia Shofe shkatrimin Je larg me kilometra por ne zemer Ase milimetra asgje nuk dua prej Teje vetem met pas afer meje Nuk i besova veshve nuk besova Ne mua kur me goje ti the Se te dua Ma mire eshte te Vdes ti mbylli keta sy se Te jetoj ne ket bote Pergjithmone pa ty Zemer ty e din se sa te dua Une thjesht nuk muj me jetu Pa ty nese ti vdes edhe une Me ty te ejtojme bashke edhe Ne ate dunja tjeter Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur Nese kerkon varin i thoni se gjindet Ne fund te detit nese kerkon trupin I thoni se eshte mykur nese kerkon Shpirtin i thoni se pushon diku Nthellsi te tokes nese kerkon Syt emi i thoni se nga lotet U verbua Nuk eshte edhe aq poezi dashurie Por poezi vuajtje por nje dashuri e madhe njekohesisht Lind me nje dhimbje te madhe Nese une do te vdes me mbulon Dheu i zi mbi varrin tim do Ta shkruaj te kam dashtur vetem ty thikat i duroj plumbat i pranoj por Te ndahem prej teje As qe e mendoj E kam nje deshir oh sa eshte E thjeshte me ti puth buzet Tjeter skisha desht sa e Embel eshte jeta sa e Embel rinija por me e Embla qenka dashuria Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes Te dua me zemer e jo me interes per tere Jeten time deri sa te vdes Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom Nese ke Shpyrt sherom Nese ke Zemer dashurom Nje Zemer e vetmuar Qet gjak po pikon A ma din hallin Se zemra ime Vetem ty te don Nese te dua me don dhe ti mua nese Te urrej me urrej dhe ti mua Por Nese vdes jeto jeten pa mua dhe Mos harro se nje engjull te Ka dashuruar Deshiroj te kem krah te fluturoj Te zbres ne buzet tua te puthi Fort dhe te tregoj se vetem Ty te kam dhe sa shum te DUA Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes Me Yjet e Nates ty te pershendes Atje ke ni Lum ku ka Lule shume Kur te jesh ne gjum vi te puthi une Ne nje lule kam marr er ajo lule Me ka therr me zemer se te Kam shkrua une ty per gjithmon te dua Fotografin tende ne dor e mbaj Kur te shiqoj filloj te qaje Te qaj se shum larg ke Qilluar por te betohem E dashur se kurr per Jete skam me te harruar Akullorja e ftoft buzet mi Ka ngri vetem puthja jote Mundt me mi shkri Vala 900 Personin qe e keni Kerkuar ne ju eshte dashuruar Nese edhe ju e dashuroni Ju lutem nje SMS ja dergoni Cka don me te then qka don me te shkru qka don me teper se fjalen te DUA. Kur do t jet mjaft, pr t mos kujtoj, se gjysmn e jets aj ma ka ngrne.. Gjthmon ngat vets e afroj, me gjth zemr e dashuroja..

Poems are chosen from the work of a wide variety of poets published or translated in the English and Albanian language.

poezi per zemren tinder dating site-50

The daily poem is selected for its literary quality and to provide you with a window on a very broad range of poems offered annually by publishers large and small.Included with each poem is information about the poet and the poem's source.NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR , LAMTUMIR PER JET, PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI , MOS NE ZEMREN TENDE, KA ZA VEND TJETER DASHURI, E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME LOT, E TE MALLKOJ , TY O IDIJOT, KU E LE PREMTIMIN, O DJAL QE MA DHE, JE DUKE E SHKEL, AS PAK SPO E SHE, SE ME DO VEQ MUA , NE DASHURI U BETOVE, QE I DO TJERAT KURR SME TREGOVE, ZOTI TE DENOFT , QE ME LE TE VETMUAR , POR MUA EDHE ME SHUM , NJERIUT TE PA BES QE I KAM BESUAR sod ket dit me zemer te uroj shendet e lumturi qdo dit te uroj drita allahut rrugen na ndriqoft gjeneti stacioni i fundit per ne qoft te kisha ni thik zemren me captu ne vend te gjakut del fjala te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ndoshta sjam e bukur ndoshta sjam simpatike por mjafton qe e kam zemren besnike mos e rrit mendjen se kerkushi nuk je fundi fundit per mua zero je kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu ndjehem un pa ty. Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar. Malli pr buzt e tua po m kall takimin me ty po e pres me mall Eja mos m le me lot n sy se keto lot po derdhn veq pr ty N tr trrupin shikimin ma lshon M plqen kur m ngacmon Me bisht t syrit t vshtroj Buzn ngadal e kafshoj Ti mendjen ta tranoj Por q t m ofrohesh, st lejoj Plas prej atje dhe vetm fantazo Se n realitet m tepr sguxoj Digjem si prush se as nj her skam t t provoj..

NGA: FITORJA :) Fjalt e mija ti aspak si kupton Nuk e din q zemra ime vetm ty t don Nese me don mua tjeter mos shiko bindu ne vetvete se vetem nje e don edhe pse jam e re teper xhelozoj nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...

Our purpose is to make it easier for people to find poets and poetry they like and to help publishers bring news of their books, magazines, and journals to more people.

If this is your first visit to Poezi Shqip.com, let us welcome you with poems.

Por mos u mashtro m larg me shpresa t vazhdojsh Se S objekt pr njeri skam mu ba Mor sjam e leht, jam e fshtir t kam than!

Ndoshta n duar t m kesh pr nj sekond Gati shansn ta dhuroj!

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?